Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovory, články

Příspěvky

LED SEZELIM oslaví své čtvrtstoletí s rockem (ROCKPALACE.cz , 16.4.2018)

17. 4. 2018

ROCKPALACE ČESKÝ BIGBÍT

Rockoví, a k domovskému Děčínu velmi patriotičtí, se smyslem pro humor a sebeironii. Tak lze charakterizovat členy kapely Led Sezelim. Žánrově podrobněji do hudebních škatulek téměř nezařaditelní, to pro pestrost svojí tvorby a apetitu stále experimentovat. Muzikanti současné sestavy, i s hostujícími bývalými členy, proběhnou v pátek 18. května 2018 v největším děčínském klubu Le Garage Noir přesně na den pomyslnou cílovou (sic?) páskou svého pětadvacetiletého maratónu o hudební existenci. Přijďte si užít pořádný mejdan s 25 nějvětšími peckami, které vybrali v anketě sami fanoušci, a zavzpomínat na rozpuk svobodné alternativní scény na počátku 90. let!!! Prvních pětadvacet příchozích obdrží ke vstupence jako dárek zdarma některé z posledních CD alb skupiny. www.ledsezelim.estranky.cz

 
Celý příspěvek | Rubrika: Rozhovory, články | Komentářů: 0

ROZHOVOR S KAPELOU LED SEZELIM (ROCKPALACE.CZ, 5.4.2017)

6. 4. 2017

ROCKPALACE ČESKÝ BIGBÍT

Když se řekne Děčín, mnohým z vás se pravděpodobně vybaví přístav nebo silná basketbalová tradice či snad rodiště slavného českého fotbalisty Vladimíra Šmicera. Co se týče muziky, spousta z vás si jistě představí legendární přehlídku Děčínská Kotva. V roce 1993 zde vznikla rocková kapela se zajímavým názvem, a to Led Sezelim. Tato kapela již v příštím roce oslaví svých 25 let na scéně. Co všechno plánují do budoucnosti a chystají v roce svých oslav a také jak se jim připravovalo jejich poslední CD jsme si povídali s frontmanem této kapely Richardem Musilem i ostatními členy.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Rozhovory, články | Komentářů: 0

PŮL LEDU SE ZELIM SE KOUPE V ČESKÉM MOŘI (OBČASNÍK OHUSCE č. 2/2017, 17.2.2017)

25. 2. 2017

​Na začátku byla pěkná básnička Jiřího Žáčka, která kapele přišla pod ruce jakoby zázrakem ve chvíli, kdy s vhodným novým hudebním motivem v červnu 2015 právě pracovali oba tehdejší baskytaristé Led Sezelim, Adam Musil a Milan Douda. Tak vzniklo České moře.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Rozhovory, články | Komentářů: 0

LED SEZELIM POKŘTÍ CD (DENÍK 13.2.2017)

25. 2. 2017

​Bigbítovou partu inspirovala básnička Jiřího Žáčka. Víc už o CD řekli Adam a Richard Musilovi, syn a otec. CD pokřtí již v pátek po 20.00 v děčínském klubu Bodenbach.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Rozhovory, články | Komentářů: 0

NOVINKOVÉ ALBUM VE VYSÍLÁNÍ: LED SEZELIM - V ČESKÉM MOŘI (RÁDIO GOOD WATER 24.1.2017)

25. 2. 2017

Album "V Českém moři" nahrávala experimental-hard rocková kapela Led Sezelim z Děčína pouze ve dvojčlenném složení Adam Musil a Richard Musil. Tvorba vznikala v mezidobí mezi koncerty kompletní kapely, a to v období od července 2015 do prosince 2016, tedy 18 měsíců. Do vysílání Rádia Good Water zařazujeme v pátek 27.1.2017 od 18 hodin. Album obsahuje dvanáct melodických skladeb.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Rozhovory, články | Komentářů: 0

PROFILOVÝ POŘAD CZ MUSIC (GAMA RÁDIO 12.4.2016)

16. 11. 2016

Krásný a ničím nerušený poslech vám přeje Míra Brunner, tvůrce dnešního dílu pořadu CZ MUSIC, který nám přibližuje český a slovenský muzikanty a kapely, jejich tvorbu a jejich profesní i soukromý životy. Dnes se podíváme na sever Český republiky. Konkrétně do Děčína, odkud pochází kapela Led Sezelim. Ano, slyšíte dobře, Led Sezelim. Jestli má tahle banda hudebníků něco společnýho se zeleninou nebo legendárníma Zeppelínama, to se za chvíli dozvíme. Každopádně její členové si na mne udělali čas a poskytli mi rozhovor - speciálně pro dnešní díl pořadu CZ MUSIC. Mockrát děkujeme. Než ale začneme kapelu poznávat, poznáme její song Hamlet z jejich poslední desky Park Viktoria z roku 2015. Dnes vám totiž postupně budeme hrát všechny pecky, který na týhle desce najdeme. Teď tedy první z nich, Hamlet.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Rozhovory, články | Komentářů: 0

ROZHOVOR NA GAMA RÁDIU ROCKU V MOSTĚ 26.3.2016 VE VELIKONOČNÍM VYSÍLÁNÍ

11. 11. 2016

Vítejte na Gama Rádiu, to bych mohl říci i ve vysílání hostům Gama Rádia. Je tu kapela, která si říká Led Sezelim. Ahoj pánové! Já jsem rád, že mám dneska takovej gurmánskej den. Už jsem měl dneska knedlíky s červeným zelím, že jo - teď budu mít vlastně hardrockovou muziku, nářez od vás, od děčínský kapely Led Sezelim. Tak to se nabízí jako, že hezky přibereme dneska, ne? No, tak já už jsem docela nacpanej za poslední měsíce. Ale teď vážně. Vy jste kapela, která už funguje, pokud jsem to dobře počítal, třiadvacet let. Hrajete hardrockovou muziku, někdy jí říkáte, že je to takovej experimental rock, někdy, možná...

 
Celý příspěvek | Rubrika: Rozhovory, články | Komentářů: 0

ROZHOVOR: LED SEZELIM (kulturní měsíčník ENTER, květen 2014)

3. 5. 2014

Kapela Led Sezelim působí na děčínské hudební scéně již od roku 1993, v loňském roce tedy oslavili již 20 let své existence a patří tak k nejdéle hrajícím skupinám v Děčíně! Nejen o tomto významném výročí jsme hovořili s frontmanem kapely Richardem Musilem.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Rozhovory, články | Komentářů: 0

HUDEBNÍ SKUPINA LED SEZELIM BAVÍ FANOUŠKY UŽ 20 LET (ČESKÝ ROZHLAS SEVER 10.10.2013)

11. 10. 2013

Nejstaršímu šedesát, nejmladšímu šestnáct let. Takové je aktuální složení děčínské hardrockové kapely Led Sezelim. I když se na nějaký čas odmlčela, právě letos oslavuje dvacetiletí svého vzniku. Stala se vlastně kapelou tří generací. Jak to pětici muzikantů ladí? Nejen o tom si s členy děčínské kapely Led sezelim, která hraje s menšími přestávkami fanouškům hardrocku už dvacet let, povídal Josef Suk. Poslouchejte... ROZHOVOR VE ZVUKU ZDE 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Rozhovory, články | Komentářů: 0

LED SEZELIM SE VRACEJÍ. PO 10 LETECH! (DĚČÍNSKÝ DENÍK 2013)

30. 5. 2013

Před patnácti lety plnili sály nejen u nás, ale i v sousedním Sasku. Pak se rozhodli, že si dají pauzu. Ta se ale protáhla na deset let. Letos se znovu postavili na pódium a slaví dvacáté narozeniny. Řeč je o děčínské kapele Led Sezelim.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Rozhovory, články | Komentářů: 0