Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovory, články

Příspěvky

Led Sezelim oslaví v Děčíně 25 let (ROCK´N´ALL 17.5.2018)

1. 6. 2018

rock-and-all-logo.jpgled-sezelim-2018-01-13_zkomp.jpg

Rockoví, a k domovskému Děčínu velmi patriotičtí, se smyslem pro humor a sebeironii. Tak lze charakterizovat členy kapely Led Sezelim. Žánrově podrobněji do hudebních škatulek téměř nezařaditelní, to pro pestrost svojí tvorby a apetitu stále experimentovat.

Muzikanti současné sestavy, i s hostujícími bývalými členy, proběhnou v pátek 18. května 2018 v největším děčínském klubu Le Garage Noir přesně na den pomyslnou cílovou (?) páskou svého pětadvacetiletého maratónu o hudební existenci. Přijďte si užít pořádný mejdan s 25 nějvětšími peckami, které vybrali v anketě sami fanoušci, a zavzpomínat na rozpuk svobodné alternativní scény na počátku 90. let!!! Prvních pětadvacet příchozích obdrží ke vstupence jako dárek zdarma některé z posledních CD alb skupiny.

Redakce

 

 

ČTVRTSTOLETÍ BUDE SLAVIT LED SEZELIM. PŘIJĎTE (DENÍK 11.5.2018)

12. 5. 2018

Deník

Děčín - Máte rádi nefalšovaný bigbít, který si na nic moc nehraje a prostě baví sebe i ostatní? Pak tu máme tip pro vás.

Led Sezelim.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Rozhovory, články | Komentářů: 0

25 LET LED SEZELIM (KULTURNÍ MĚSÍČNÍK ENTER DC 2.5.2018)

3. 5. 2018

logo-enterdc.jpg

  25letenterfoto.jpg

Rockoví a k domovskému Děčínu velmi patriotičtí, se smyslem pro humor a sebeironii. Tak lze charakterizovat členy kapely Led Sezelim. Žánrově podrobněji do hudebních škatulek téměř nezařaditelní, to pro pestrost svojí tvorby a apetitu stále experimentovat. Muzikanti současné sestavy i s hostujícími bývalými členy proběhnou v pátek 18. května 2018 v děčínském klubu Le Garage Noir přesně na den pomyslnou cílovou páskou svého pětadvacetiletého maratónu o hudební existenci. Když si kdysi společně jen tak nezávazně přehrávali své nové hudební motivy, určitě netušily, že tahle "chvilka" vydrží kapele s legračním a lehce parodujícím názvem celých pětadvacet let. A právě jednoho z původního trojlístku, Richarda Musila, jsme se zeptali, jaké byly začátky a poslední roky, jaké budou oslavy výročí kapely, zda do budoucna ještě něco plánují nebo zda květen bude definitivní tečkou za jejich působením.

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Rozhovory, články | Komentářů: 0

LED SEZELIM DORAZILI KE ČTVRTSTOLETÍ SVÉ EXISTENCE (ROCKPALACE.cz, 23.4.2018)

23. 4. 2018

ROCKPALACE ČESKÝ BIGBÍT

Když si kdysi společně jen tak nezávazně přehrávali své nové hudební motivy, určitě netušili, že tahle „chvilka“ vydrží kapele s legračním a lehce parodujícím názvem celých pětadvacet let. A právě jednoho z původního trojlístku, Richarda Musila, jsme vyzpovídali o tom, jaké byly začátky, jaké budou oslavy výročí kapely, zda do budoucna ještě něco plánují, nebo zda květen bude tečkou za jejich působením.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Rozhovory, články | Komentářů: 0

LED SEZELIM oslaví své čtvrtstoletí s rockem (ROCKPALACE.cz , 16.4.2018)

17. 4. 2018

ROCKPALACE ČESKÝ BIGBÍT

Rockoví, a k domovskému Děčínu velmi patriotičtí, se smyslem pro humor a sebeironii. Tak lze charakterizovat členy kapely Led Sezelim. Žánrově podrobněji do hudebních škatulek téměř nezařaditelní, to pro pestrost svojí tvorby a apetitu stále experimentovat. Muzikanti současné sestavy, i s hostujícími bývalými členy, proběhnou v pátek 18. května 2018 v největším děčínském klubu Le Garage Noir přesně na den pomyslnou cílovou (sic?) páskou svého pětadvacetiletého maratónu o hudební existenci. Přijďte si užít pořádný mejdan s 25 nějvětšími peckami, které vybrali v anketě sami fanoušci, a zavzpomínat na rozpuk svobodné alternativní scény na počátku 90. let!!! Prvních pětadvacet příchozích obdrží ke vstupence jako dárek zdarma některé z posledních CD alb skupiny. www.ledsezelim.estranky.cz

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Rozhovory, články | Komentářů: 0

ROZHOVOR S KAPELOU LED SEZELIM (ROCKPALACE.CZ, 5.4.2017)

6. 4. 2017

ROCKPALACE ČESKÝ BIGBÍTprofilkalsz2017.jpg

Když se řekne Děčín, mnohým z vás se pravděpodobně vybaví přístav nebo silná basketbalová tradice či snad rodiště slavného českého fotbalisty Vladimíra Šmicera. Co se týče muziky, spousta z vás si jistě představí legendární přehlídku Děčínská Kotva. V roce 1993 zde vznikla rocková kapela se zajímavým názvem, a to Led Sezelim. Tato kapela již v příštím roce oslaví svých 25 let na scéně. Co všechno plánují do budoucnosti a chystají v roce svých oslav a také jak se jim připravovalo jejich poslední CD jsme si povídali s frontmanem této kapely Richardem Musilem i ostatními členy.

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Rozhovory, články | Komentářů: 0

PŮL LEDU SE ZELIM SE KOUPE V ČESKÉM MOŘI (OBČASNÍK OHUSCE č. 2/2017, 17.2.2017)

25. 2. 2017

ohusce-logo.jpg

 

Na začátku byla pěkná básnička Jiřího Žáčka, která kapele přišla pod ruce jakoby zázrakem ve chvíli, kdy s vhodným novým hudebním motivem v červnu 2015 právě pracovali oba tehdejší baskytaristé Led Sezelim, Adam Musil a Milan Douda. Tak vzniklo České moře.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Rozhovory, články | Komentářů: 2

LED SEZELIM POKŘTÍ CD (DENÍK 13.2.2017)

25. 2. 2017

Deník       dsc06360.jpg

​Bigbítovou partu inspirovala básnička Jiřího Žáčka. Víc už o CD řekli Adam a Richard Musilovi, syn a otec. CD pokřtí již v pátek po 20.00 v děčínském klubu Bodenbach.

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Rozhovory, články | Komentářů: 0

NOVINKOVÉ ALBUM VE VYSÍLÁNÍ: LED SEZELIM - V ČESKÉM MOŘI (RÁDIO GOOD WATER 24.1.2017)

25. 2. 2017

radio-good-water-logo_zkomp.jpg

 

 

Album "V Českém moři" nahrávala experimental-hard rocková kapela Led Sezelim z Děčína pouze ve dvojčlenném složení Adam Musil a Richard Musil. Tvorba vznikala v mezidobí mezi koncerty kompletní kapely, a to v období od července 2015 do prosince 2016, tedy 18 měsíců. Do vysílání Rádia Good Water zařazujeme v pátek 27.1.2017 od 18 hodin. Album obsahuje dvanáct melodických skladeb.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Rozhovory, články | Komentářů: 0

PROFILOVÝ POŘAD CZ MUSIC (GAMA RÁDIO 12.4.2016)

16. 11. 2016

gama.jpg

Krásný a ničím nerušený poslech vám přeje Míra Brunner, tvůrce dnešního dílu pořadu CZ MUSIC, který nám přibližuje český a slovenský muzikanty a kapely, jejich tvorbu a jejich profesní i soukromý životy. Dnes se podíváme na sever Český republiky. Konkrétně do Děčína, odkud pochází kapela Led Sezelim. Ano, slyšíte dobře, Led Sezelim. Jestli má tahle banda hudebníků něco společnýho se zeleninou nebo legendárníma Zeppelínama, to se za chvíli dozvíme. Každopádně její členové si na mne udělali čas a poskytli mi rozhovor - speciálně pro dnešní díl pořadu CZ MUSIC. Mockrát děkujeme. Než ale začneme kapelu poznávat, poznáme její song Hamlet z jejich poslední desky Park Viktoria z roku 2015. Dnes vám totiž postupně budeme hrát všechny pecky, který na týhle desce najdeme. Teď tedy první z nich, Hamlet.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Rozhovory, články | Komentářů: 0