Jdi na obsah Jdi na menu
 


Petr KORÁL – Korálky, ROCK & POP.

8. 4. 2012

Také na hard rock, ovšem na jeho tradiční podobu z přelomu 60. a 70. let, vsadila formace, za níž dostatečně hovoří už její vtipný název: LED SEZELIM. Od dalších hardrockerů u nás ji odlišuje jednak ne tak posvátné vzhlížení k ikonám jménem Deep Purple a Black Sabbath, jednak daleko větší porce zemitého blues v jejím repertoáru a vůbec nenápadné deklarování úcty zejména k britským R&B interpretům typu Johna Mayalla, Cream a spol. (od Cream si Led Sezelim ostatně vypůjčili Sunshine Of Your Love). Co děčínským na kazetě S knedlikem v kapse nejvíce schází? Pominu-li zcela výplňové texty, hlavně výraznější vokalista a absence potřebných hitovějších momentů – Lemur a jeho Charta budiž čestnou výjimkou.

(časopis ROCK & POP č. 5, 14. března 1995)

 

Severočeši řečení LED SEZELIM určitě nejsou Úplně mimo, jak hlásá titul jejich letošního devítiskladbového demáče. Nejvýše tak mimo současné trendy, protože – stejně jako na předcházejícím snímku S knedlikem v kapse – zůstávají nohama vězet hluboko v 70. letech. Kazeta bohužel trpí nevyrovnaností jednotlivých stran, neboť béčko převyšuje áčko rozdílem třídy nejen po stránce zvukové (vzniklo v mnohem kvalitnějším studiu Spin), ale daleko silnějším repertoárem – zejména hutné hard-bluesovky Ze života pařezů a V jedné chvíli stojí  za zmínku. Z A-strany vyčnívají jen pomalé Břehy, i když ty trpí značnou intonační rozevlátostí zpěváka. Na to by si kapela měla dávat pozor, stejně jako na křečovité pokusy o humor (Opice).

(časopis ROCK & POP č. 21, 24. října 1995)

 

LED SEZELIM: V příštím století snad…

Z větší části živá nahrávka děčínské plus mínus hardrockové kapely, která spíš než nepříliš kvalitním soundem upoutá přemýšlivými, v této oblasti neobvyklými texty.

(časopis ROCK & POP č. 3, březen 1997)

 

LED SEZELIM: Dům ztracených her

LS opět přinášejí kapku hardrockově-bluesové vody. Trošku zvětralé… ale s upřímností podávané.

(časopis ROCK & POP č. 2, únor 1998)

 

LED SEZELIM: Od začátku do konce

Něco na způsob The Best Of Led Sezelim aneb výběr ze všech dosavadních demosnímků. Hard rock, rhythm & blues a podobná fortelně zahraná hudba – nic víc, ale taky nic míň.

(časopis ROCK & POP č. 11, listopad 1998)

 

LED SEZELIM: Nekonečné noci v hostinci U drevokocúra

Další porce hard rocku a rhythm and blues od neúnavných Severočechů. S invencí je tomu u nich ovšem podobně jako u Rio Grande – také trochu jako na houpačce.

(časopis ROCK & POP č. 12, prosinec 1999)

 

KORÁLKY – Rok devátý

… a pokud jde o nejaktivnějšího přispěvovatele do rubriky Korálky, je jím bezkonkurenčně děčínský soubor Led Sezelim, který od roku 1994 poslal do redakce už šest nebo dokonce sedm svých kazet (pochopitelně různých)!

(časopis ROCK & POP č. 3/2000)

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář